LZS Czarnocin - Spartakus Krzczonów 4:2 (12.7.2009)

Porażka w sparingu przed sezonem

• autor: lzsczarnocin, 2011-11-11 15:23

Wczoraj zawodnicy LZS Czarnocin rozegrali pierwszy i jedyny sparing przed rozpoczynającym się już jutro kolejnym sezonem Powiatowej Ligi Futsalu. Ich przeciwnikiem był zespół przez wielu uznawanych za jedngeo z głównych faworytów do zwycięstwa w rozgrywkach ligowych - SPOiW Sielec Kolonia.

LZS Czarnocin - SPOiW Sielec Kolonia 9:13

LZS: Adamus, Szostak - Durbacz, Nowak, Piotrowski, Sobecki, A.Paczkowski, Dymek, Różycki, Cichy, Łączyk, Chrzan

W sparingu trwającym 90 minut padły 24 bramki, ale to Sielczanie zwyciężyli 9:13 od samego początku przeważając w niemal każdym elemencie gry. Widać było ich szybkość, wyszkolenie techniczne i składność akcji. Mimo, że nie byli jeszcze w pełnym składzie pokazali, kto wczoraj był lepszy. LZS Czarnocin starał się kontrowac, ale bardzo dobrze w bramce SPOIW-u spisywał się Badoń, który uratował wielokrotnie swój zespół od utraty bramki.
W Czarnocinie bardziej niż na wyniku zależało na samej grze, a z tą róznie bywało.

Na co stać będzie nowy zespół z Czarnocina ? Przypomnijmy, że w kadrze zaszły ogromne zmiany: zrezygnowano z usług wiślickiego duetu Łukasz Sadkowski-Kamil Lozia, jak również z Kamila Sambura. Rafał Dzierżak wyjechał do Niemiec, Łukasz Jajeśniak miał odnowiony uraz kolana; Łukasz Wróbel i Rafał Sobolewski sami zrezygnowali z gry, a Tomasz Młyńczak nie daje znaku życia. W tej syatuacji trzeba było jakoś luki zapełnić. O miejsce w bramce z Krystianem Szostakiem, przy którym na początku też mówiło się, że może nie zagrać, powalczy Marcin Adamus w poprzednim sezonie występujący w zespole Czarnych Czarnocin. Z Czarnych przyszedł także Łukasz Paczkowski.
Z Młodych Wilków Czarnocin ściągnięto młodych 16 letniego Daniela Durbacza oraz 15 letniego Adama Paczkowskiego i zaledwie 14 letniego Bartosza Dymka. Pozyskano też 17 letniego Mateusza Łączyka, który występuje w Jaworniku Gorzków oraz Damiana Cichego  ze SPOiW-u Sielec, Alberta Sęka z Nidy Pińczów i w ostatniej chwili Jakuba Nowaka.

Co jest w stanie osiągnąć ta młoda drużyna, której średnia wieku będzie jedną z niższych jeżeli nie najniższa w l lidze ? Opiekun Jace Wojas stawia sobie w tym sezonie zajęcia jak najlepszego miejsce w tabeli ligowej, ale nie uwzględnił o jakie miejsce mu chodzi. Powiedział natomiast, że liga jest dla niego w tym sezonie priorytetem, a rozgrywki pucharu ligi potraktuje drugoplanowo: ,,Dla mnie najważniejsza jest liga, puchar potraktujemy ulgowo" - cytując. Powiedzmy sobie szczerze: LZS Czarnocin nie jest faworytem meczu inaugurującego rozgrywki ligowe, kiedy w niedzielne popołudnie zmierzy się ze Złotym Teamem Broniszów, ani nawet w drugiej kolejce, w której wg. klucza terminarza zagra z wzmocnioną Witowianką Witów.

Drużyną już od kilkunastu lat opiekuję się Paweł Bomba. Charyzmatyczny i bardzo ostry opiekun ma w drużynie bardzo duże uznanie i poważanie. Gdy tylko trzeba sam jest gotowy wejść na plac gry.
Złoty Team występuje w rozgrywkach powiatowych od początku ich istnienia. W roku 2003 zadebiutował w lidze letniej, od samego początku będąc w ścisłej czołówce. Rok później zajęli 3 miejsce. Jednak na podium w Kazimierskiej Lidze Powiatowej wskoczyli jeszcze tylko jeden raz w 2008 roku, gdy zajęli najlepsze do tej pory 2 miejsce. Również 2 lokatę Złoci zdobyli w latach 2007 i 2008 w turnieju piłkarskich piątek o Puchar Wójta Gminy Złota.
W sezonie 2003/2004 Złoty Team zadebiutował także w rozgrywkach halowych – Powiatowej Lidze Futsalu, też zaliczając się do grona faworytów. Dwukrotnie Złoty Team był wicemistrzem w sezonach 2006/2007 i 2007/2008. Był też trzeci w sezonie 2008/2009. Dwukrotnie też w sezonach 2005/2006 i 2007/2008 docierał do finału Pucharu Ligi, najpierw ulegając Szalonemu Gangowi tylko 1:2, a następnie z Mlek-Polem również 1:2, z którym przegral również w tym samym sezonie walkę o mistrzostwo ligi (2:3). Jednak największym i najważniejszym osiągnięciem ekipy z Broniszowa jest zajęcie 2 miejsca w III mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Futsalu Drużyn Amatorskich w Zagnańsku w 2008 roku.
W poprzednim sezonie Złoty Team zakwalifikował się do fazy play-off, gdzie zajął 4 miejsce po porażce z Dotykiem 4:5.

Ostatnie mecze na hali pomiędzy LZS Czarnocin a Złotym Teamem Broniszów

4.2.2007 - I liga - Złoty Team Broniszów - LZS Czarnocin 6:2

23.12.2007 - I liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 3:3

9.3.2008 - Puchar Ligi - Złoty Team Broniszów - LZS Czarnocin 5:2

11.1.2009 - l liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 4:1

22.11.2009 - l liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 4:3

2.1.2011 - l liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 2:4

13.11.2011 - l liga - Złoty Team Broniszów - LZS Czarnocin ???