statystyki szczegółowe

Aktualności

Cel - zdobyć puchar !

• autor: lzsczarnocin, 2012-03-17 00:38

Jutro kolejny sezon rozgrywek Powiatowej Ligi Futsalu przejdzie do historii. Miejmy nadzieję, że z bardzo miłym akcentem na zakończenie dla zawodników LZS Czarnocin, ponieważ po pokonaniu Mlek-Polu Kazimierza Wielka 5:2 zagrają w finale Pucharu Ligi z Naprzodem Skalbmierz, który w czwartkowy wieczór pokonał Złoty Team Broniszów 4:2.

Zawodnicy LZS od niemal początku kontrolowali przebieg meczu, gracze Mlek-Polu tylko sporadycznie zapędzali się pod bramkę Adamusa, zatrudniając go przy dwóch groźnych strzałach. Po za tym Mleczarze mieli jeszcze tylko dwie czyste okazje bramkowej, ale najpierw było uderzenie z bliska obok słupka, a następnie w sytuacji sam na sam lepszy był Adamus. Wynik otworzył Kempkiewicz, który z boku pola karnego strzałem w długi róg pokonał Kukułkę. Niedługo później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Po tym zawodnicy z Czarnocina zaczęli grać dużo spokojniej, szanowali piłkę poprzez rozgrywanie jej często na własnej połowie. Mimo to padł gol dla Mlek-Polu: po rozegraniu rzutu rożnego piłka została posłana na dłuższy słupek do nieobstawionego zawodnika i mimo jeszcze interwencji Adamusa wpadła do bramki.
Po przerwie początek należał do LZS i udokumentował to bramką Chrzana. Mlek-Pol drugie 20 minut zagrał lepiej niż pierwsze i w efekcie miał kilka szans na zdobycie gola. Wykorzystali jedną przy małej pomocy wprowadzonego w drugiej części spotkania Szostaka. Jednak w kilku następnych okazjach spisywał się już bez zarzutu. Wynik 3:2 powodował, że będzie nerwowo, ale gracze LZS z pełnym spokojem szanowali piłkę, a jak nadarzy się szansa, to się ją wykorzysta. I tak było w przypadku goli, najpierw Chrzana i pod koniec meczu Kempkiewicza, którzy prostymi strzałami wykończyli składne akcje kolegów.
Warto również odnotować, że w składzie LZS Czarnocin na tym meczu pojawił się nowy zawodnik. To Przemysław Młodawski - 29-letni doświadczony gracz mający za sobą grę na poziomie III, IV i V ligi w barwach Proszowianki Proszowice, Słomniczanki Słomniki oraz Sparty Kazimierza Wielka. Rozpoczął jako rezerwowy, ale gdy dwukrotnie pojawił się na placu gry, zaprezentował się z dobrej strony i mógł nawet swój debiut uświetnić strzeleniem przynajmniej dwóch goli.

LZS CZARNOCIN - MLEK-POL KAZIMIERZA WIELKA 5:2 (2:1)
(gole dla LZS: Jacek Kempkiewicz 3, Krystian Chrzan 2)

skład: Adamus (Szostak) - Chrzan, Sęk, Kempkiewicz, Gajda oraz Młodawski, Durbacz, Jajeśniak, Różycki