LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 3:0 (9.8.2009)

Zaczynamy PLF !

• autor: lzsczarnocin, 2012-11-15 13:50

Przed tygodniem meczami III ligi zainaugurowano kolejną X, jubileuszową edycję rozgrywek Powiatowej Ligi Futsalu. W tym tygodniu rusza II, i co nas najbardziej interesuje I lga, a wniej już na początek hit: derby LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów !

Jak dobrze pamiętamy sytuację z poprzedniego sezonu Złoty Team po nienajlepszej grze w lidze w był w ogonie tabeli. Jednak po aferze związanej z niedozwoloną liczbą zawodników zrzeszonych i w efekcie otrzymaniu kilku punktów za walkowery, Złoci natychmiastowo znaleźli się w najlepszej czwórce. Tam w dwumeczu półfinałowym okazali się lepsi od rewelacyjnej Poloni Sędziszowice i awansowali do finału, w którym przegrali 0:2 z Lewartem Bejsce.
W tegorocznych rozgrywkach skład zespołu trochę się zmienił w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przede wszystkim nie ma już trzech znaczących zawodników z Buska-Zdroju - Michała Krzemińskiego, Rafała Witkowskiego i Marcina Talera (choć on grał wówczas w Orliczu Suchedniów, obecnie w Granacie Skarżysko-Kamienna). Z buskiego zaciągu został tylko Arkadiusz Charyga. Również pożegnano się z napastnikiem Dawidem Gwoździem.
Przyszli za nich nowi, młodzi jak bramkarz Łukasz Różycki, Przemysła Kądzielski, Cezary Odrobina, Kamil Motyka, Mateusz Bucki i powracający po kilku latach do kadry Tomasz Biskup. Jest jeszcze napstnik Tomasz Chadaj, zawodnik grających w krakowskiej klasie A Czarnych 03 Grzegorzowice. Oprócz tego ma koncie wiele występów w krakowskiej Piłkarskiej Lidze Szóstek.
Zatem patrząc na papierze wydaje się, że skład ten jest słabszy niż poprzednio. A co słychać w LZS Czarnocin ? Udało się utrzymać trzon zespołu, jakim niewątpliwie jest tercet z Pińczowa: Albert Sęk, Piotr Gajda i Jacek Kempkiewicz. Do tego są jeszcze Rafał Różycki i doświadczeni Krystian Chrzan oraz znany z występów w Proszowiance Proszowice i Sparcie Kazimierza Wielka Przemysław Młodawski. Do drużyny dołączyli gracze z Młodych Wilków Sebastain Jędras, Łukasz Mikina, Karol Kwiecień oraz powracający po rocznej nieobecności Kamil Sambur. Sporo jest ubutków: za grę podziękowano Damianowi Cichemu, Jakubowi Nowakowi, Pawłowi Kamińskiemu i Mateuszowi Łączykowi, a Bartosz Dymek zasilił Młode Wilki.
Tak więc drużyna tworzy mieszankę młodości i doświadczenia, które miejmy nadzieję, przyniosą korzystny rezultat w nowym, jubileuszowym sezonie Powiatowej Ligi Futsalu.

Ostatnie mecze futsalu pomiędzy LZS Czarnocin a Złotym Teamem Broniszów

4.2.2007 - liga - Złoty Team Broniszów - LZS Czarnocin 6:2

23.12.2007 - liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 3:3

9.3.2008 - puchar ligi - Złoty Team Broniszów - LZS Czarnocin 5:2

11.1.2009 - liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 4:1

22.11.2009 - liga - LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 4:3

2.1.2011 - liga - LZS Czarnocin - Złoty  Team Broniszów 2:4

13.11.2011 - liga - Złoty Team Broniszów - LZS Czarnocin 7:2

18.11.2012 - liga - LZS Czarnocin - Złot yTeam Broniszów ? : ?