LZS Czarnocin - LZS Bieglów-Miławczyce 1:1 (14.8.2011)

Liga wystartuje, tylko kiedy i w jakim składzie ?

• autor: lzsczarnocin, 2013-04-23 03:22

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczace Powiatowej Ligi Piłki Nożnej 2013. Ustalono przede wszytskim, że rozgryki odbędą się, nie wiadomo jednak dokładnie kiedy.

Niestety widać, że zainteresowanie ligą letnią bardzo spada. Główna przyczyna jest bardzo prosta - brak ludzi do gry. Udział w lidze potwierdziły tylko cztery zespoły LZS Czarnocin, LZS Topola, Polonia Sędziszowice i LZS Przemyków. Niepewny jest start Wisły Opatowiec i Złotego Teamu Broniszów, który ma rozpocząc grę w Koszyckiej Lidze Piłkarskiej już w tym tygodniu. Możliwy jest też udział drużyny ze Słonowic. Co ciekawe, swojego reprezentatnta nie będzie miała Kazimierza Wielka, bowiem ani Mlek-Pol ani Rolmet ani nawet Rafis nie potrafili się zebrać.
Na spotkaniu podjęto istotną zmianę: aby inne drużyny nie ,,posypały się'' kadrowo, w tym sezonie zostaną dopuszczeni zawodnicy, którzy występują na codzień w klasie B. Na dodatek muszą to być mieszkańcy z terenu powiatu kazimierskiego. Regulamin, który nie został jeszcze opracowany do końca (ale i tak prócz zmian kosmetycznych będzie ten, co w zeszłym roku) przewiduje maksymalnie pięciu takich zawodników w drużynie, z czego tylko trzech będzie mogło przebywać na boisku jednocześnie. Kolejną zmianą w porównianiu z latami ubiegłymi jest propozycja wprowadzenia lotnych zmian, która nie została przyjęta już w zeszłym roku, teraz znajduje coraz więcej zwolenników. Ze względu na prawdopodobnie małą ilość meczy podczas jednej kolejki, możliwy jest powrót do cyklu turniejowego, który już był w 2009 roku i za bardzo się nie sprawdził. Rozwiązanie to ma zarówno dobre i złe strony: plusem jest to, że kibice zgromadzeni na danym obiekcie (o ile tacy będą) obejrzą większą liczbę spotkań i wystarczy przygotować tylko jedno boisko. Z drugiej strony rozegranie dwóch czy trzech meczów na jednym obiekcie może spowodować po prostu zniszczenie murawy.
Wszelkie formalności zostaną dopełnione w przyszłym tygodniu, 29 kwietnia, gdy trzeba dostarczyć listy zawodników i odbędzie się losowanie oraz ustalenie kiedy, w jakiej formule i w jakim składzie wystartuje Kazimierska Liga Powiatowa 2013.