LZS Czarnocin - LZS Bieglów-Miławczyce 3:1 - liga na Orliku (22.6.2012)

Liga powiatowa - planowany start 26 maja

• autor: lzsczarnocin, 2013-05-15 00:09

Regulamin Powiatowej Ligi Piłki Nożnej 2013

CEL:
· Zagospodarowanie wolnego czasu w środowisku wiejskim,
· Podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności gry w piłkę nożną,
· przegląd i selekcja uzdolnionych ruchowo i piłkarsko młodzieży do sekcji klubowych.

ORGANIZATORZY I WSPÓŁORGANIZATORZY:
· Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej
· Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kazimierzy Wielkiej
· Rady Gminne LZS
· Kazimierski Ośrodek Sportowy

UCZESTNICTWO:
· W rozgrywkach mogą uczestniczyć zespoły tworzone przez koła LZS i inne instytucje z terenu powiatu kazimierskiego.
· Najmłodszym członkiem zespołu może być chłopiec, który urodził się w 1997r i ma pozwolenie pisemne na grę od obydwojga rodziców, (zgoda obowiązuje także zawodników ur. w 1996 i 1995, którzy nie ukończyli 18 lat)
· Zespoły zgłoszone do rozgrywek będą weryfikowane na podstawie listy imiennej zawodników z podaniem dokładnej daty urodzenia. Lista imienna powinna być potwierdzona przez zgłaszają jednostkę organizacyjną oraz przez lekarza prowadzącego badania stwierdzające zdolność zawodników do gry. Zawodnicy zobowiązani są do posiadania dowodów tożsamości – brak powoduje niedopuszczenie zawodnika do gry w meczu.
· Wszystkie drużyny są zobowiązane posiadać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków!
· W rozgrywkach nie mogą grać zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych, którzy wystąpili przynajmniej raz w rozgrywkach wiosennych sezonu 2012/2013 w drużynach seniorskich grających w A -klasie i wyżej.
· Każda dryżyna może zgłosić do rozgrywek 5-ciu zawodników zrzeszonych grających w klasie B, którzy są zamieszkali na terenie naszego Powiatu, jednak w meczu może wystąpić 3-ech zawodników.
· Każda drużyna wpłaca 100 zł wpisowego, które w całości przeznaczone jest na nagrody.

REGULAMIN ROZGRYWEK
· W rozgrywkach obowiązują przepisy i postanowienia wydane przez PZPN oraz ustalenia zawarte w niniejszym regulaminie.
· Gospodarz ustala miejsce i godzinę meczu informując o tym gości 4 dni przed meczem / godz. 15.00 jest optymalną/
· Niedziela jest jedynym terminem meczu. /w uzasadnionych przypadkach organizator ustala za porozumieniem stron inny dogodny termin dla obu drużyn./
· Czas gry: 2x40 min z 10 minutową przerwą.
· Dozwolone są zmiany tzw hokejowe.
· Obowiązuje posiadanie obuwia sportowego zgodnie z przepisami PZPN i obowiązkowo ochraniaczy piłkarskich.
· Kary: żółta kartka – 5 min
· Czerwona kartka – wykluczenie do końca meczu. Przyczyna
Wykluczenia musi być opisana w protokóle.
· Każdy protokół meczu podpisuje sędzia i kapitanowie drużyn.
· Punktacja:
1/ za przegraną 0 punktów
2/ za zwycięstwo 3 punkty
3/ za remis 1 punkt
-1/ za oddanie meczu walkowerem
· Za grę w drużynie zawodnika nieuprawnionego mecz jest zweryfikowany jako walkower (-1 pkt) i dodatkowo drużyna nie bierze udziału w podziale nagród finansowych.
· Jeżeli drużyna zejdzie z boiska w trakcie gry mecz jest zweryfikowany jako walkower.
· Drużyny, które w I rudzie zajęły miejsca od 1 do 5, otrzymają numery zgodnie z zajętymi miejscami i grają według klucza:
5 drużyn
(x pauzuje)
  I     II     III    IV    V
3-x  1-x  2-x  x-5  x-4
4-2  2-5  3-1  1-4  5-3
5-1  3-4  4-5  2-3  1-2

Godziny rozpoczęcia meczy oraz gospodarze zostaną podane na tydzień przed następną kolejką

· W przypadku równej ilości punktów decyduje bezpośredni pojedynek następnie różnica bramek
· Koszty udziału oraz przejazdy pokrywają zgłaszający we własnym zakresie.
· Gospodarz zobowiązany jest do przygotowania boiska, szatni i do zabezpieczenia opieki medycznej
· Drużyna, która po 30 minutach od ustalonego czasu nie wstawi się na mecz przegrywa walkowerem.
· Minimalna ilość zawodników, która może rozpocząć mecz to
9 zawodników (drużyna zdekompletowana 8 zawodników).
· Zdobyte punkty i bramki przez drużynę, która wycofa się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż połowę meczy są anulowane, natomiast punkty się sumuje w przypadku rozegrania więcej niż połowę spotkań
(V o. 3:0).

NAGRODY:

I. PUCHAR, DYPLOM
II. PUCHAR, DYPLOM
III. PUCHAR, DYPLOM
IV. DYPLOM
V. DYPLOM
KRÓL STRZELCÓW - PUCHAR, DYPLOM
JEDENASTKA LIGI - DYPLOMY + STATUETKI

SĘDZIOWIE:
Sędziów deleguje i wyznacza organizator

BOISKO:
GOSPODARZ SPOTKANIA MA OBOWIĄZEK PRZYGOTOWANIA BOISKA DO GRY (TZN. OZNACZYĆ LINIE, ZAŁOŻYĆ SIATKI itp.).
BOISKO NIEPRZYGOTOWANE - JEŚLI W CIĄGU 30 MINUT OD WYZNACZONEGO CZASU ROZEGRANIA MECZU NIE ZOSTANIE DOPROWADZONE DO WŁAŚCIWEGO STANU TECHNICZNEGO GOSPODARZ SPOTKANIA ZOSTAJE UKARANY WLAKOWEREM.
Pierwszą kolejkę planujemy rozegrać w niedzielę 26 maja 2013 rok

UWAGI KOŃCOWE:
Prawo interpretacji regulaminu przysługuje Powiatowemu Zrzeszeniu LZS w Kazimierzy Wielkiej. Protokoły meczy dostarczają sędziowie w następnym dniu po rozegraniu meczu do Kazimierskiego Ośrodka Sportowego.

KAZIMIERSKI OŚRODEK SPORTOWY

autor: ~Tede 2013-05-16 15:29:07

avatar joł joł joł joł joł wielkie joł mada faka bicz rabarbar

autor: ~anonim 2013-06-11 16:55:01