free counters

Aktualności

Kontrowesje sędziowskie i słaba gra przyczynami porażki

• autor: lzsczarnocin, 2013-08-08 20:10

W minioną niedzielę na stadionie w Czarnocinie odbył się kolejny turniej o Puchar Wójta Gminy Czarnocin. Zwyciężyli w nim zawodnicy LZS Bieglów-Miławczyce przed gospodarzami i drużyną LZS Cieszkowy-Koryto.

Już w pierwszym spotkaniu doszło do pojedynku, który miał zadecydować o tytule najlepszej gminnej drużyny. Mecz pomiedzy LZS Czarncin a LZS Bieglów-Miławczyce był rewanżem za ubiegłoroczny pojedynek, w którym wygrali gospodarze 1:0. W tym roku znów naprzeciw siebie mieli stanąć juniorzy z Czarnocina i ,,weterani'' z Bieglowa, gdzie dodatkowo zagrali Łukasz Porębski, Marek Gruszka, Krystian Chrzan, Krzystzof Leks, Piotr Lulko i Tomasz Oracz. Na papierze skład LZS Bieglów-Miławczyce na pewno miał silniejszy. I było to widać, bo drużynie z Czarnocina szło jak po grudzie. Mimo to zdołali objąć prowadzenie za sprawą Wójcika. Po jednej z akcji Bieglowian i starcia w polu karnym Kwietnia z Ł. Jajeśniakiem, sędziujący ten mecz Jacek Wojas dopatrzył się wątpliwego rzutu karnego. Uderzenie z wapna zdołał obronić Adamus, ale nie zdołał powstrzymać dobitki. Chwilę później znów mieliśmy kontrowersyjną sytuację jak po strzale Chrzana piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w boisko. Sędzia będąc kilkadziesiąt metrów od zamieszania dopiero po chwili zawachania pokazał na środek boiska, twierdząc, że futbolówka odbiła się po wewnętrznej stronie bramki, mimo sygnalizacji liniowego, że gol nie padł - decyzji nie zmienił. Sportowa złość wywołana wśród zawodników z Czarnocina nijak miała się do gry. Grali niedokładnie, byli bardzo nie skuteczni, na dodatek stracili trzeciego gola, gdy Różycki pokonał bramkarza tuż przed przerwą.
Po zmianie stron nie było wcale lepiej. Multum bardzo niecelnych strzałów ze strony gospodarzy, złe podania i uciekający czas nie napawały optymizmem. Na dodatek po błędzie defensywy we własnym polu karnym, Chrzan z 10 metrów ładnym uderzeniem pod poprzeczkę strzelił kolejnego gola. Odpowiedź Dymka, który zdobył drugiego gola dla Czarnocina to wszystko na co było stać w tym meczu gospodarzy.

Po krótkiej przerwie zawodnicy Jacka Wojasa zmierzyli się z LZS Cieszkowy-Koryto. Gra wygladała nieco lepiej, znów pierwsi objęli prowadzenie, ale znów na przerwę schodzili przgerywając jak Szostaka pokonali Pragnący i Morsztyn. Po przerwie to już dominajcja gospodarzy i wysoka wygrana 6:2, która dawała jeszcze nadzieję na końcowy sukces w rozgrywkach.

Ostatni mecz pomiędzy LZS Bieglów-Miławczyce a LZS Cieszkowy-Koryto to pojedynek bez historii zakończony wygraną tych pierwszych 3:0 i triumfem w całym turnieju.

LZS Czarnocin - LZS Bieglów-Miławczyce 2:4 (1:3)