Adamus Team - KS Królewscy 5:0 (25.5.2014) - 2 kolejka Pucharu Wójta na Orliku

Porażka na inaugurację

• autor: lzsczarnocin, 2013-11-18 00:17

W meczu 1 kolejki nowego sezonu Powiatowej Ligi Futsalu LZS Czarnocin zmierzył się. podobnie jak rok temu i dwa lata temu, ze Złotym Teamem Broniszów. Wygrali ,,Złoci'' 2:5.

LZS Czarnocin - Złoty Team Broniszów 2:5 (0:0)
Wójcik, Różycki - Sydoryk 3, Kadzielski, Krzemiński

LZS: Krystian Kwiecień - Karol Kwiecień, Różycki, Adamski, Wójcik oraz A. Paczkowski, Piotrowski, Durbacz.

Przed meczem trudno było wyprorokować jak zagrają obie drużyny, ponieważ ich składy w porównaniu z ostatnimi latami uległy można rzec diametralnej zmianie. Na papierze lepsze wrażenie sprawiał Złoty Team mając w kadrze m. in. Michała Krzemińskiego, Wiesława Francuza ze Zdroju Busko Zdrój oraz juniorów Sparty Kazimierza Wielka - Michała Sydoryka i Sidikiego Coulibalyego. Faworytem więc byli podopieczni Pawła Bomby, ale to LZS częsciej był w posiadaniu piłki i stwarzał sobie więcej okazji, lecz brakowało wykończenia. ,,Złoci'' też mieli swoje - często oddawali strzały z dystansu, które były blokowane przez obronę lub dobrze interweniował Kwiecień i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat.
Jednak niedługo po zmianie stron gracze z Broniszowa strzelili dwa gole. Czarnocin, który optycznie był stroną lekko przeważającą w odpowiedział bramką kontaktową Wójcika. Kilka chwil później była szansa na wyrównanie, ale bardzo dobrze w bramce Złotego Teamu spisywał się Marek Gruszka. Nie udało się z jednej strony, udało się z drugiej i było 1:3. Po jednej z akcji LZS-u, bramkarz rywali obajrzał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym. Z rzutu wolnego o strzał pokusił Różycki, który precyzyjnym uderzeniem zmieścił piłkę w bramce tym razem Pawła Gruszki. Nie udało się pójść za ciosem, a rywale przeprowadzili dwa ataki, które ustaliły wynik spotkania. Na 50 sekund przed końcem doszło do starcia pomiędzy Krystianem Kwietniem a Mateuszem Kądzielskim. Bramkarz LZS-u będąc sam na sam z napastnikiem rywali wyszedł wślizgiem poza polem karnym i faulował przeciwnika. Za to zagranie prawdopodobnie dostałby przynajmniej żółtą kartkę, ale sam winowajca się nie podnosił prawdopodobnie tracąc nawet przytomność i dopiero po dłuższej chwili zaczął się ruszać. W efekcie został odwieziony karetką do szpitala. W tym miejscu należy życzyć Krystianowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. Trzymaj się !

autor: ~xxx 2013-11-18 12:15:12

avatar Po pierwszej połowie było 0-0 a nie 0-1