Czarnocin - Bieglów 4:1 - Letnia Gminna Liga Szóstek Juniorów 2010

Towarzysko w Gorzkowie

• autor: lzsczarnocin, 2014-04-05 01:47

Na jutro zaplanowano pierwsze w tym roku spotkanie na dużym boisku piłkarzy LZS Czarnocin, którzy w Gorzkowie podejmą miejscowy Jawornik.

Jawornik przygotowuje się do rundy wiosennej w III grupie klasy B, w której spisuje się słabo. W 8 meczach drużyna prowadzona przez grającego trenera Pawła Radziszewskiego zdobyła tylko 7 punktów i zajmuje przedostatnie 8 miejsce. Jednak strata do miejsca 2 dającego prawo do gry w barażach wynosi tylko 7 oczek. Mimo to przy tak małej liczbie drużyn i niezasilnej kadrze Jawornikowi ciężko będzie nawiązać walkę. W kadrze Gorzkowian znajdują się m. in. oprócz wspomnianego już trenera także grający jeszcze niedawno w rozgrywkach futsalowych w Czarnocinie Mateusz Łączyk, doświadczony obrońca Arkadiusz Porębski, czy powracający ze Sparty Kazimierza Wielka napastnik Norbert Wątek.
Dla LZS Czarnocin będzie to pierwszy mecz na trawie od końca września ubiegłego roku, gdy w ostatnim meczu ligi powiatowej zremisowali z Polonią Sędziszowice 1:1.
Jak już powszechnie wiadomo, w Czarnocinie są podejmowane działania, aby zgłosić drużynę do rozgrywek pod egidą Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Kilka lat pojawiła się już taka inicjatywa, ale szybko upadła z powodów organizacyjnych. Kolejny raz w ubiegłym roku, z pomysłem zgłoszenia drużyny do klasy B pojawił się Krystian Szostak, który poczynił kilka kroków do tego aby od sezonu 2014/2015 LZS Czarnocin rywalizował w rozgrywkach piłkarskiej klasy B, a mecz z Jawornikiem ma być niejako początkiem przygotowań zespołu do nowego wyzwania.