LKS Bolmin - LZS Czarnocin 2:2 (23.8.2015)

Jeszcze trochę brakuje

• autor: lzsczarnocin, 2014-08-04 01:22

Wczoraj w Racławicach drużyna LZS Czarnocin podejmowała Kapitol Racławice - przedstawiciela małopolskiej klasy B. Spotkanie z tym rywalem pokazało, że jeszcze w grze LZS-u jest sporo do poprawy, jednak wstydu nie przynieśli przegrywając 3:6.

Kapitol Racławice - LZS Czarnocin 6:3 (4:1)

gole dla LZS Czarnocin: Rafał Różycki (karny), Kamil Sambur, Mateusz Sobecki

Kapitol Racławice: P. Nowak - Bernacki, A. Bednarczyk, K. Bednarczyk, Krupa - Kaczmarczyk, Musiał, K. Nowak, Pluta, P. Pelka - T. Pelka oraz Czernik, Walka, Nowakowski, Adrian

LZS Czarnocin: Mateusz Rogala (Marcin Adamus) - Przemysław Gołębiowski, Artur Sobecki, Karol Kwiecień, Kamil Sambur - Rafał Różycki, Sebastian Jędras, Krystian Chrzan, Łukasz Jajeśniak - Adam Paczkowski, Tomasz Wojas oraz Przemysław Pytel, Sebastian Wojas, Maciej Gołębiowski, Mateusz Sobecki, Jan Pragnący

Pierwsza połowa przez 20 minut była dość wyrównana, choć więcej sytuacji mieli zawodnicy z Czarnocina. Od momentu straty pierwszej bramki inicjatywę na boisku przejęli gracze Kapitolu, którzy przed przerwą jeszcze trzy razy pokonali młodego Rogalę. Trafienie dla LZS z rzutu karnego uzyskał Różycki. Po zmianie stron Czarnocin rzucił się do odrabiania strat, ale brakowało wykończenia. Z czasem opadali z sił, co skrzętnie wykorzystywali rywale, którzy co chwilę gościli w okolicach pola karnego wprowadzonego w II połowie Adamusa. W końcu w sytuacji sam na sam po podcince bramkarz LZS-u skapitulował. Od czasu do czasu z drugiej strony boiska próbował swojego szczęścia Czarnocin i jedna z takich sytuacji skończyła się ładnym golem Sambura po uderzeniu z dystansu. Niestety Kapitol zdobył szóstą bramkę, a trafienie M. Sobeckiego tylko zmniejszyło rozmiar porażki, która mogła być wyższa, ale w kilku sytuacjach dobrze zachował się Adamus, broniąc m. in. dwie okazje sam na sam i groźny strzał z kilkunastu metrów. W końcówce od utraty bramki LZS Czarnocin uratowała poprzeczka.

15 sierpnia obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w Czarnocinie.