Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Losowa galeria

Adamus Team - LZS Bieglów-Miławczyce 3:3 (30.6.2013) - 1 kolejka Pucharu Wójta na Orliku

• autor: lzsczarnocin, 2014-08-21 13:46

LZS Czarnocin rozegrał wczoraj swoje pierwsze oficjalne spotkanie w historii. W I rundzie okręgowego Pucharu Polski trochę nieoczekiwanie pokonał Start Słupię Jędrzejowską 4:2.

LZS Czarnocin - Start Słupia Jędrzejowska 4:2 (3:1)

żółte kartki: Różycki, Cichy - Borek, Wojciechowski

LZS Czarnocin: Adamus - P. Pytel, Różycki, Kwiecień, Durbacz (36 Jewiarz) - Cichy, Jędras, Wojas, Jajeśniak (66 Dymek), Pragnący (70 Słabosz) - Paczkowski (60 Sobecki)

Na co stać obie drużyny przed tym meczem, nie wiedział nikt. LZS Czarnocin, debiutant, w sparingach prezentował się nieźle, ale bez rewelacji, Start - gra w innej grupie klasy B, jest bardziej doświadczoną drużyną i nikt z miejscowych nie widział dotąd jak się prezentuje. Jednak początek meczu szybko pokazał, że gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą. Przeważali niemal pod każdym względem, często goszcząc pod polem karnym rywali, a jedną z akcji już w 8 minucie wykorzystał Paczkowski w sytuacji sam na sam. W 16 minucie silnym uderzeniem z dystansu popisał się Jajeśniak i było 2:0. Kilkanaście minut później ponownie Paczkowski wpisał się na listę strzelców. Piłkarze Startu praktycznie tylko raz zagrozili bramce gospodarzy. Jednak jak już to zrobili, to od razu padła bramka. W małym zamieszaniu przed polem karnym, Molenda zdecydował się na uderzenie z ok. 20 metrów. Z pozoru niegroźny strzał będzie się bramkarzowi Adamusowi z pewnością śnił po nocach, ponieważ piłka, która leciała wprost w niego, bezpośrednio przed nim skozłowała i wpadła między nogami zrozpaczonego zawodnika...

W drugiej połowie obawiano się trochę o kondycję piłkarzy z Czarnocina, ale po wznowieniu gry to oni ruszyli do ataku stwarzając sobie okazje na podwyższenie wyniku. Za czasem mimo wszystko zaczęło brakować sił i coraz śmielej zaczęli poczynać sobie zawodnicy Startu. Bardzo dobrze spisywała się para stoperów Różycki-Kwiecień, którzy przechwycili wiele piłek. Znacznie więcej pracy miał tym razem Adamus, który w kilku sytuacjach uratował swoich kolegów od utraty bramki, rehabilitując się za kiks z pierwszej połowy. Najpierw instynktownie musnął piłkę, która zmierzała do bramki po dośrodkowaniu, następnie nie dał się zaskoczyć przy strzałach z dystansu i rzutu wolnego i w końcu bardzo dobrze wybił piłkę, która po dośrodkowaniu z rzutu rożnego leciała pod poprzeczkę. Mimo zepchnięcia do obrony, LZS kontrował, w i końcu udało się zdobyć czwartego gola, gdy M. Sobecki przelobował bramkarza na ,,16''. Start zdołał co prawda zdobyć jeszcze jedną bramkę za sprawą Koprowskiego, ale to było już wszystko na co stać było gości tego dnia.

Po tym meczu należy pochwalić cały zespół z Czarnocina za grę i walkę. Wszyscy włożyli w to spotkanie wiele serca i dali z siebie naprawdę dużo. Również należą się podziękowania dla trójki sędziowskiej i drużyny przeciwnej.