LZS Czarnocin - LZS Bieglów-Miławczyce 2:3 (7.7.2013) - 2 kolejka Pucharu Wójta na Orliku

Błędy w defensywie przesądziły o porażce

• autor: lzsczarnocin, 2014-08-31 23:46

Na inaugurację rozgrywek grupy III klasy B, LZS Czarnocin w swoim debiucie, po przeciętnym meczu uległ w Działoszycach Victorii Skalbmierz 1:3.

LZS Czarnocin - Victoria Skalbmierz 1:3 (0:0)

0:1 - Pisarek 62 min.
0:2 - Olesiński 75 min.
0:3 - Olesiński 83 min.
1:3 - Kwiecień 88 min.

sędziowali: Marcin Bielecki - Daniel Detka, Mateusz Kowalicki

żółte kartki: Różycki, Pragnący  - ?

LZS: 12. Adamus – 3. Pytel (78, 14. Porębski), 13. Różycki, 6. Kwiecień, 20. Chrzan – 17. Cichy, 11. Wojas, 10. Jędras (31, 19. Jewiarz), 5. Pragnący, 9. Jajeśniak (65, 8. M. Sobecki) – 15. Paczkowski (71, 7. Dymek)

Zespół z Czarnocina faworytem tego spotkania nie był ale liczył na korzystny rezultat, szczególnie po ostatnim pucharowym zwycięstwie nad Startem Słupia Jędrzejowska. Jednak jak pokazało boisko, co innego puchar i Start, a co innego liga i Victoria. Skalbmierzanie, którzy z hukiem spadli w ubiegłym sezonie z klasy A i przeżyli małą rewolucję kadrową od samego początku byli drużyną, która częściej była przy piłce i częściej znajdowała się pod polem karnym LZS-u. Jednak byli nieskuteczni i w pierwszej połowie tylko trzy razy poważnie zagrozili bramce Adamusa, który w jednej z pierwszych akcji obronił w sytuacji sam na sam, a w niedługim czasie uderzenie z rzutu wolnego. Piłkarze z Czarnocina bardzo rzadko gościli pod bramką Banaszka, a jak już pod nią byli, obrońcy Victorii szybko robili co trzeba. Bezbramkowy wynik do przerwy można było uznać za mały sukces gospodarzy, którymi byli piłkarze z Czarnocina. Na drugą część zespół wyszedł zdeterminowany aby sprawić niespodziankę. Jednak początek nic na to nie wskazywał i mieliśmy powtórkę z pierwszej połowy. Z czasem LZS zaczął momentami toczyć grę jak równy z równym, ale nic z tego nie wychodziło. Później ponownie Victoria przejęła inicjatywę i była bliska objęcia prowadzenia, ale w sytuacji sam na sam Adamus obronił strzał Sobieraja. Jednak co odwlecze to nie uciecze i w 62 minucie, gdy piłka znalazła się tuż przed ,,16'', do piłki doszedł wprowadzony chwilę wcześniej Pisarek i huknął bez zastanowienia. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Piłkarze z Czarnocina chcieli szybko odrobić stratę, ale dobrze spisywała się skalbmierska defensywa, czego tego dnia nie można było powiedzieć o tej czarnocińskiej. Najpierw w 75 min. Olesiński ograł Pytla i zdobył drugą bramkę, a pięć minut później wykończył dwójkową akcję uderzeniem z głowy mimo interwencji bramkarza. Dopiero tak naprawdę od tego momentu piłkarze z Czarnocina przebudzili się zaczęli grać tak, jak tego od nich oczekiwano. W końcu w 88 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego historycznego gola w klasie B zdobył Kwiecień. Bramka ta dała jeszcze cień szansy i mimo, że sędzia doliczył aż 6 minut i mimo, że gracze z Czarnocina jeszcze pod koniec troszkę przycisnęli to wynik nie uległ już zmianie.