statystyki szczegółowe

Aktualności

Żegnaj I ligo....

• autor: lzsczarnocin, 2015-02-23 19:28

W ostatniej kolejce I ligi Powiatowej Ligi Futsalu LZS Czarnocin miał jeszcze szanse na utrzymanie się w elicie, ale zmalały one po wygranej Rafisu nad walczącą o play-off Pływalnią KOS. Zawodnicy z Czarnocina musieliby wówczas bardzo wysoko pokonać Spółdzielnię Sielec, a i ten mecz nie poszedł po myśli LZS-owi i porażka 7:8 oznacza, że w przyszłym sezonie LZS Czarnocin będzie rywalizował w II lidze.

LZS Czarnocin - Spółdzielnia Sielec 7:8 (5:4)
Zachariasz 3, Adamski 2, Chrzan, Kwiecień - R. Banaszek 7, Taler

LZS: Piotrowski - Jelonkiewicz, Pocica, Adamski, Zachariasz oraz Chrzan, Kwiecień, Różycki

W tym sezonie nie było już tyle szczęścia co w ubiegłym, gdy ligowy byt futboliści z Czarnocina zapewnili sobie w ostatnim meczu. Teraz mogło być podobnie, ale fortuna tym razem się odwróciła.
Przez pierwsze minuty mieliśmy dość niemrawe widowisko, które z czasem zaczęło nabierać rumieńców. Do ataku ruszyli piłkarze Czarnocina, którzy zapewne mieli w świadomości, że po wygranej Rafisu kilkadziesiąt minut wcześniej, jest to mecz o godne pożegnanie się z I ligą. Po dobrej grze na przerwę schodzili prowadząc 5:4. Po zmianie stron do głosu doszli już sielczanie, którzy dość szybko odrobili stratę, z nawiązką. Po końcowej syrenie zawodnicy LZS-u mogli już tylko ze spuszczoną głową opuszczać parkiet, po porażce i po raz pierwszy w historii spadku do II ligi. Do tej pory LZS był jedną z tylko dwóch drużyn (z Rafisem), które nieprzerwanie występowały w I lidze od początku istnienia Powiatowej Ligi Futsalu.
Jaki będzie krajobraz zespołu po spadku ? Na to pytanie w tej chwili nie da się odpowiedzieć.