Czarnocin - Bieglów 4:1 - Letnia Gminna Liga Szóstek Juniorów 2010

02-2018

Rundę wiosenną czas zacząć !

• autor: lzsczarnocin, 2015-04-17 18:29

Ostatni ligowy mecz piłkarze LZS Czarnocin rozegrali 25 października ubiegłego roku. Zremisowali wówczas na wyjeździe z Piastem Osiek 1:1. Przerwa w rozgrywkach była bardzo długa - trwała bez jednego tygodnia aż pół roku. Czas oczekiwania wreszcie dobiegł końca - w niedzielę o godzinie 15:00 LZS Czarnocin zmierzy się w pierwszej kolejce rundy rewanżowej z Victorią Skalbmierz.

Dużo mówiło się o zespole ze Skalbmierza przed rundą wiosenną. To, że w Victorii są problemy finansowe wiadomo już od dawna. Do tego pojawiły się nie tak dawno się plotki, że klub ma nawet nie przystąpić do rozgrywek. Później sprawa nieco ucichła i zawodnicy rozpoczęli przygotowania trenując i rozgrywając mecze towarzyskie. Z informacji, do jakich udało się dotrzeć, że Victoria dwukrotnie wygrała z Kapitolem Racławice (klasa B Kraków) 5:1 i 3:2, przegrała z Pogonią Miechów (klasa A Kraków) 0:2 i zremisowała z Nidą Oksa (klasa B Kielce gr. II) 4:4. Jeżeli chodzi o zmiany w składzie - mamy tylko wiadomość, że do Pogoni Miechów odszedł Roman Antos.
Victoria Skalbmierz jeszcze kilka lat temu walczyła nawet o awans do IV ligi, teraz sięgnęła dna jeśli chodzi o poziom rozgrywkowy (organizacyjnie też różnie bywa). Mimo ubiegłorocznego spadku z klasy A zespół się pozbierał i był wymieniany w gronie faworytów do awansu. Runda jesienna pokazała jednak, że poziom ligi, który i tak jest, nie oszukujmy się, niski, jest również bardzo wyrównany. Każdy może wygrać z każdym. Idealnym przykładem jest tu mecz z udziałem właśnie Victorii, która przegrała 3:4 z ostatnim w tabeli i mającym jeszcze większe problemy organizacyjne Źródłem Solec Zdrój, dla którego jest jak na razie jedyna wygrana w sezonie. Pierwszą rundę skalbmierzanie zakończyli na 4 miejscu z dorobkiem 17 punktów, czyli tyle samo ile drugi w tabeli Piast Osiek i trzeci Strzelec Chroberz. Strata owego tria do lidera Jawornika Gorzków wynosi zaledwie jeden punkt.
LZS Czarnocin z kolei przed meczem z Victorią jest jedną niewiadomą. Niby wyniki sparingów były obiecujące, ale zespół jak już wiemy bardzo późno rozpoczął przygotowania, rozegrał tylko trzy spotkania kontrolne, na dodatek w każdych zajęciach i sparingach nie było wszystkich zawodników i ich forma może być zagadką. Jaki wyjdzie skład na niedzielny pojedynek? W tej chwili trudno odpowiedzieć na to pytanie.
Drużyna z Czarnocina jak do tej pory kontynuuje passę pięciu meczów bez zwycięstwa, ostatnie odnosząc 21 września w 4 kolejce ze Źródłem Solec Zdrój (4:0). Od tamtej pory zespół zanotował dwa remisy i trzy porażki. O przełamanie w meczu z Victorią będzie ciężko, ale nie niewykonalne, bo jak pokazała liga już nie raz - wszystko jest możliwe.

autor: ~asdasda 2015-04-18 10:13:21

avatar damy z siebie wszystko i jedziemy po 3 punkty !!!!!!!!! walka do konca !

autor: ~qwertyuiop 2015-04-22 20:44:02

avatar Do Skalbmierza to chyba każdy po trzy punkty będzie jechał. Wasza drużyna już swoje wywiozła