LZS Czarnocin - FC Koryto 4:5 (30.6.2013) - 1 kolejka Pucharu Wójta na Orliku

Porażka w derbach

• autor: lzsczarnocin, 2015-08-31 01:34

Po słabym meczu i słabej grze LZS Czarnocin uległ Strzelcowi Chroberz 1:3.

LZS Czarnocin – Strzelec Chroberz 1:3 (0:1)

0:1 – Zając 32 min.
0:2 – Zając 52 min.
1:2 – Gołębiowski 76 min.
1:3 – Krupa 88 min.

Sędziował Michał Pluta
Asystenci: Mateusz Pęcherz, Karol Maj

Żółte kartki: Jajeśniak, Jewiarz, Piotrowski, Pragnący, Kwiecień (dwie) – Bochniak, Szczygieł
Czerwona kartka: Kwiecień (za dwie żółte)

LZS: Piotrowski – Durbacz (60 Dymek), Gołębiowski, Kwiecień, Porębski – Cichy, Pragnący, Jewiarz, Robak (70 Sambur), Jajeśniak – Paczkowski

Strzelec: Szafraniec (46 Płatek) – Ciba, Bochniak, Musiał (80 Pawlikowski), Rumas (89 Lechowski), Góra, Doroz, Pieterwas (70 Mrożek), Szczygieł, Zając

Choć mecz rozgrywano w Chrobrzu, gospodarzem zawodów był zespół z Czarnocina. Powodem zmiany lokalizacji spotkania był nienajlepszy stan murawy na obiekcie w Czarnocinie po ubiegłotygodniowych dożynkach gminnych.
Przez kilkanaście minut o grze można powiedzieć tyle, że wyglądała ona jak zwykła kopanina w typowej lidze podwórkowej. Swoje też oczywiście zrobił doskwierający upał, który nie ułatwiał zadania piłkarzom. W końcu mogliśmy zobaczyć pierwsze akcje warte odnotowania, gdy dwukrotnie groźnie na bramkę Szafrańca po stałych fragmentach główkował Kwiecień. I jeżeli chodzi o ataki ,,gospodarzy’’ to w pierwszej połowie byłoby na tyle. Strzelec miał kilka okazji na zdobycie bramki: najpierw z ostrego kąta strzał obronił Piotrowski, a zaraz po rozegraniu rzutu rożnego wybił główkę przeciwnika. W 32 minucie Strzelec objął prowadzenie, gdy po podaniu ze środka Zając uciekł Kwietniowi i będąc sam na sam z Piotrowskim nie dał mu szans. Jeszcze zanim skończyła się pierwsza połowa boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Kwiecień. Po zmianie stron to zawodnicy Strzelca kontrolowali przebieg meczu, dokumentując to drugą bramką Zająca, który przejął niedokładne podanie Jajeśniaka i był znów sam na sam z bramkarzem. Grający w osłabieniu rywale momentami nie byli w stanie przebić się przez środek boiska, by nie mówić o jakiejkolwiek sytuacji bramkowej. W końcu doczekaliśmy się pierwszego strzału na bramkę wprowadzonego w drugiej części Płatka. Była już 70 minuta, gdy Jajeśniak zdecydował się na uderzenie z ponad 20 m, a bramkarz sparował piłkę na poprzeczkę i wyszła na rzut rożny. W 76 minucie dośrodkowanie Pragnącego na gola zamienił Gołębiowski i to trafienie wlało jeszcze trochę nadziei na uzyskanie korzystnego rezultatu przez zespół z Czarnocina. Niestety Strzelec szybko odzyskał inicjatywę i od tej pory bardzo często gościł pod bramką LZS-u, nie wykorzystując przy tym wyśmienitych szans na bramkę. Najpierw będąc 2 na 1 z Piotrowskim zawodnik Strzelca za bardzo zwlekał z podaniem i w efekcie wracający Gołębiowski zdołał odebrać mu piłkę, a chwilę później dobrą interwencją popisał się Piotrowski. Napór był jednak zbyt silny i tylko kwestią czasu było kiedy padnie kolejny gol dla Chobrzan. W 88 minucie Krupa wykończył akcję lekkim strzałem do niemal pustej bramki. Zwycięstwo Strzelca mogło być wyższe, jednak w samej końcówce, już w doliczonym czasie gry piłkę z linii bramkowej wybił Gołębiowski, co opłacił ciężką kontuzją, która może wyeliminować go z gry nawet na kilka miesięcy.