LZS Czarnocin - Polonia Sędziszowice 2:0 (7.6.2012)

Zrehabilitować się za klęskę

• autor: lzsczarnocin, 2016-04-14 21:42

Rywalem w 14 kolejce klasy B będzie wicelider Nida Oksa. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę na stadionie w Skalbmierzu o godzinie 10:00.

Powodem zmiany godziny i miejsca rozegrania meczu są uroczystości nadania imienia gen. Bronisława Kwiatkowskiego jednostce strzeleckiej Strzelec w Czarnocinie, które odbędą się na czarnocińskim stadionie. W jednostce tej jest również kilku zawodników LZS Czarnocin, stąd też tak wczesna godzina.
Nida Oksa to klub, który powstał w 2003 roku i w sezonie 2004/2005 zgłosił się do rywalizacji w klasie A, która wówczas była najniższym szczeblem rozgrywkowym w województwie świętokrzyskim. Debiut wypadł delikatnie mówiąc słabo, ponieważ nie doszło do meczu z  Polonią Białogon Kielce z powodu niepodbitych kart zdrowia zawodników Nidy. Wynik później zweryfikowano jako 0:3 na korzyść zespołu z Kielc. Prawdziwy debiut przyszedł tydzień później ale i o nim zawodnicy Nidy zapewne chcieliby jak najszybciej zapomnieć, bo porażka 0:12 z Nidzianką Bieliny, nawet jeśli na koniec rozgrywek zajęła 3 miejsce powodem do dumy nie jest. Po tym wydarzeniu działacze klubu z Oksy chyba stwierdzili, że taka zabawa w grę nie ma na dłuższą metę sensu i ... wycofali drużynę z ligi. Do regularnych występów Nida powróciła dopiero w 2013 roku. W pierwszym sezonie w klasie B zajęła 4 miejsce, w następnym 5. W obecnym spisuje się jeszcze lepiej i ma duże szanse na włączenie się do walki o awans do klasy A. Na 13 rozegranych do tej pory spotkań aż 9 Nida wygrywała, 1 zakończył się podziałem punktów, 3 razy piłkarze z Oksy schodzili z boiska pokonani. Rundę rewanżową Nida rozpoczęła od wysokiego c najpierw wygrywając w Krasocinie 4:1, a minionym tygodniu z mocnym GKS Kluczewsko 5:0. Z 28 punktami zajmuje 2 miejsce ze stratą czterech ,,oczek'' do lidera ŁKS Łopuszno, który sensacyjnie przegrał na własnym boisku z Top-Spinem Promnik 1:3.
Za najlepszego zawodnika drużyny można uznać Andrzeja Kusaja. Ten obchodzący dzisiaj swoje 24-te urodziny napastnik jest wychowankiem Naprzodu Jędrzejów, który był wówczas w III lidze. Następnie bronił barw Dębu Nagłowice i IV-ligowej Piaskowianki Piaski. Obecnie przewodzi w stawce najskuteczniejszych zawodników w II grupie klasy B z 20 bramkami na koncie.
W pierwszym meczu pomiędzy Nidą Oksa a LZS Czarnocin padł wynik 8:1, co jest najwyższą porażką w historii występów w klasie B klubu z Czarnocina. I choć faworytem w tym meczu nie jest, jego zawodnicy będą chcieli osiągnąć jak najlepszy wynik.