statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis ze Złotym Teamem

• autor: lzsczarnocin, 2009-06-12 13:04

Mecze ze Złotym Teamem Broniszów zawsze elektryzowały miejscowych kibiców. Ostra walka, ładne gole, dużo emocji. Takie właśnie są te spotkania. Wczoraj w jednym z nich LZS Czarnocin zremisował ze Złotym Teamem 4:4, choć do przerwy przegrywał 0:3...

Początek meczu nie napawał optymizmem. Dwie szybko strzelone bramki wydawały się ustawić całe spotkanie. Jeszcze przed przerwą gracze z Broniszowa strzelili trzecią bramkę. Jedna z nich niestety padła po błędzie bramkarza Krystiana Kwietnia. Wydawało się, że jest już po meczu. W drugiej połowie doszło do kilku kluczowych zmian: wszedł pomocnik Rafał Różycki, w bramce pojawił się Marcin Adamus, który zagrał dużo lepiej od poprzednika. Ale i on skapitulował, po złym ustawieniu się piłka wpadła po jego krótkim słupku. Wynik 0:4 dla przyjezdny już całkowicie pozbawił jakichkolwiek nadziei. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale Adamus świetnie interweniował w sytuacji sam na sam, później wybronił jeszcze kilka groźnych strzałów. Po jednej z akcji gospodarzy sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym za zawodniku z Czarnocina i podyktował jedenastkę, która została zamieniona na bramkę przez Rafała Różyckiego. Ten gol dodał wiatru w żagle Czarnocinowi. Coraz częściej zaczęli oni zagrażać bramce strzeżonej z konieczności przez Pawła Bombę. Efektem tego było wywalczenie drugiego rzutu karnego. Znów skutecznym egzekutorem został Różycki i było 2:4. Złoty Team próbował odpowiedzieć na stracone bramki, ale oddawali niecielne strzały, albo dobrze interweniował Adamus. Gra bardzo się zaostrzyła. Co jakiś czas bardzo długo leżeli na murawie zawodnicy obu drużyn. W ok. 70 min. został podyktowany rzut wolny z narożnika pola karnego dla Czarnocina. Do piłki podszedł ponownie Rafał Różycki. Pierwsza próba była bardzo niecelna. Pierwsza, bo sędzia nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry. Tym razem był to strzał na wagę bramki kontaktowej. Od tego momentu już tylko zawodnicy z Czarnocina kontrolowali przebieg gry, nonstop atakując bramkę Bomby. Sam Różycki mógł strzelić kolejnego gola, ale za bardzo wdał się w indywidualne pojedynki. Na trybunach wreszcie zaczął się prawdziwy doping. W 85 min. w dużym zamieszaniu w polu karnym Broniszowian zawodnik gospodarzy dosłownie wepchnął piłkę do siatki i było 4:4! LZS Czarnocin pokazał wczoraj, że nie można załamywać się nawet jak przegrywa się tak wysoko i należy grać zawsze do końca. W drugiej połowie było dwóch bohaterów: niewątpliwie autor hat - tricka Rafał Różycki oraz bramkarz Marcin Adamus, który kilka razy uchronił swój zespół przed utratą większej ilości goli.